YENİ TAKIM ESKİ SKOR...
Reklam
Reklam
Tactician

Tactician

YENİ TAKIM ESKİ SKOR...

03 Şubat 2020 - 18:33

Rakip Tarsus İdman Yurdu teknik ekibi de bizim gibi kontraya uygun bir takım ile sahaya çıktığımızı kadroyu görür görmez anlamış olmalı. Belki idmanları da gözlemlediler ve son iki maçtaki rakiplerimizin aksine bek ve stoperler üzerine baskı yerine merkezdeki Ferhat ve Muhsin üzerinde top aldırmama baskısı yapıp savunmalarını daha derinde kurdular. Rakibimiz 4-1-4-1 duzeni ile sahada yer alır iken biz tipik 4-2-3-1'imiz ile sahada yer aldık.
 
Geçen hafta Kubilay'ın oyundan alınmasından sonra ortaya konan pozitif futbol bu hafta için hepimizin Kubilay'sız bir orta saha ile çıkacağımıza dair bir sezi oluşturmuştu. Burak Çalık'ın da yine çizgiye gelip, kontra oyununa daha yatkın bir isim olarak Bahattin'in Atabey'in yerine uca gideceğini de tahmin etmiştik. Ertuğrul hoca bu tahminlerin ötesinde bir de Guido'ya kesik atmış ve yerine Halil Çolak'ı da onbire almıştı. Bu kadarına biraz şaşırdık doğrusu. 2 stoper yeni, 3 de orta bölgede yeni oyuncu ile oynayınca takımın yarısı neredeyse yeni gelen oyunculardan teşkil edilmiş, birbirine bu kadar aşina olmayan ve maç temposu eksik bu kadro bir anlamda sezon başı takımı gibi acemi bir hava verdi ilk yarı boyunca.
 
Gökhan Meral ile alakalı sıkıntıyı sıkça yazdık geçtiğimiz haftalarda; bu hafta kendisi için foya Yılmaz karşısında iyice belirginleşti ve Ertuğrul hoca da onu ikinci yarının başında kenara aldı. Rakibin, geneli tempolu oynadığı ilk yarının sonlarında dahi oyundan düşme emarelerini gördüğümüz noktada oyunun ikinci yarısında rakibi baskı altına alabileceğimiz izlenimini edinmiştik; öyle de oldu. Hoca sol bek müdahalesine bir de Atabey müdahalesi yapabilse idi, daha doğru bir tercih yapmış olurdu. Özellikle bulduğumuz şans penaltısından sonra oyun tam Atabey'lik bir formata dönmüştü oysa ki.
 
Bu tarz maçları kazanmamız oldukça sevindirici fakat artık bir an önce şablonu belirleyip daha olgun bir futbol ortaya koymalıyız. Her hafta bir şekilde kazanıyoruz, doğru ama, artık bir ritim yakalamamız da önemli. Takım şablonu ile alakalı önerimi bu hafta içi yazarım artık. Her şeye rağmen kazanmak ve lider kalmak çok güzel doğrusu...
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum