HESAPLAR TUTTU
Reklam
Reklam
Tactician

Tactician

HESAPLAR TUTTU

25 Şubat 2019 - 11:05

Aslında çok riskli bir 11 ile başladık. 
Topla olan münasebeti iyi; teknik becerileri bu ligin üstünde ama savunma yönünde zaafları olan bir ön bölge kurgulanmıştı İsmet Hoca tarafından.
Bu kadronun 3.bolgede yoğun pres ile başlayıp erken gol bulmak için seçildiği anlaşılıyordu. Hesaplar tuttu ve herhalde bu senenin en erken golü ile öne geçtik. 
İlk yarının ikinci bölümünde presin şiddetii azalmaya başladıkça İnegöl takımı da kafasını kaldırıp oynamaya fırsat bulabildi. Özellikle devrenin sonuna doğru takip tempoyu arttırdı ve biz buna cevap veremedik. Bu periyotta sahadaki 11in savunma yönündeki defosu da ortaya çıkmış oldu. 
Devreye önde girmek son derece önemliydi ve bunu da bir şekilde başardı takım. İkinci yarı için savunma yönünde ciddi biçimde aksayan Onur kenara alıp Enes içeri atılınca takımın enerjisi yeniden yükseldi. Gol ve sonrası da oyun çözüldü zaten.
Bugün Abdulkadir ve Okan takımın en iyi iki ismi idi. Keza oğuz da geçmiş haftalarda büründüğü general havasından sıyrılmış ve bu kez partneri Okan'ı yalnız bırakmamıştı.
Sanırım bundan sonra Abdulkadir'in uçtaki yeri belirginleşti. Erhan Şentürk için hoca duygusal davranmamalı ve özellikle deplasmanlarda yanında oturtmalı. Eğer ille de sahada olacaksa da forvet arkası olarak sahada kalıp İlyas'ı kesmesi gerekiyor.
İç sahadaki baskılı düzen için daha dengeli bir takım olmak istiyorsak; öndeki 3 lünün Abdulkadir - İlyas - Şentürk; orta alan bloğunun Okan- Savaş- Oğuz şeklinde kurgulandığı bir 4-3-3 üzerinde çalışılabilir

YORUMLAR

  • 0 Yorum