ŞEHİR MERKEZİNE CAN KURTARAN ARANIYOR
Reklam
Reklam
Okan DİLEK

Okan DİLEK

ŞEHİR MERKEZİNE CAN KURTARAN ARANIYOR

16 Eylül 2019 - 14:24

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve merkez ilçe yerel yönetim başkanlarına ithafen dikkate almaları için bazı önemli hususları aktarmaya çalışmıştım.
Bunların başında 100.Yıl Bulvarı boylu boyunca ve 2- 3 Nolu dolmuş hatların güzergahları.
Allah aşkına elinizi vicdanınıza koyun da bu yollara Samsunlular layık olup olmadığına karar verin.
Ne olur şu yollara bir eğilseniz, yeniden bir format atıp yeni yollar ve düzenlemeler yaparak insanların yaşam kalitesini yükseltseniz.
Büyükşehir Belediye Başkanımız çok değerli siyaset insanı, Bakanımız, bakanlık yapmış olan şahsiyet çok kıymetli insan size sesleniyoruz.
Allah aşkına 100.Yıl Bulvarı başta olmak üzere şehir merkezinde ki kimi ana arterler ve en çok kullanılan yollar da yaşanan rezilliklere bir son verin.
Şehir merkezine bakan yok.
Yayla gibi yollar Atakum ve sonrasında ki yerleşim bölgelerinde.
Samsun şehir merkezi yanlış nazım imar plan programları yüzünden köyhaneye dönüşmüş durumda.
Büyükşehir Belediye Başkanımızın daha önemli işler dediği ve onlarla ilgilendiği konuların yanında 100.Yıl’ın yoluyla mı ilgilenecek ?
İkinci ve üçüncü dolmuş hatlarının güzergahları köy yolundan farksız.
Hiç mi elinizi vicdanınıza koyup bu yolların düzeltmek gerektiği düşünülmemektedir.
Samsun şehir merkezinin katma değerinin arttırılmasının tek yolu ulaşımı kolay kılacak yeni alternatif projeler ve yolların yeniden yapılması.
Şehir Merkezine yatırım yapmaktan adeta korkan, çekinen kararlı ve tutarlı adımlar atmaya gerek duymayan idarecilik hatırlanmayı da , iyi anımsanmayı da hak etmeyecektir günün birinde.
- Benden bu kadar ben bu kadar yaptım. Gelecek olan ne yaparsa yapsın, o uğraşsın- anlayışı Samsun şehir merkezini berbat ve rezil etmiştir.
Tekel sapağından, Kız Meslek Lisesine kadar olan kısımda sağlı sollu otomobillerin park edişi küllüyen yanlış bir uygulama.
Otopark sorununu mevcut yol üzerinden çözmeye çalışan anlayış yeni alternatiifler üretme cesareti ortaya koyamaması nedeniyle böyle çirkin kalmış ve devam etmektedir.
Şehir merkezinde ki yatırımların ve yatırımcının da canlandırılması, dolmuş hatlarında ki yolcuların kaliteli yaşam ve sürücülerin de keyif alarak yolcusunu ulaşacağı yere ulaştırması keyfi maalesef rüyaları süslemektedir.
Sırf 100. Yıl ve dolmuş hatlar güzergahını yeniden projelendirmek ve yeniden güzelleştirmek için insanın belediye başkan adayı olası geliyor.
Hadi Belediye Başkanı bu konuda yetersiz ya düşünemiyor ya da ekibi bu konuda bir adım atmaktan çekiniyor.
Meclis üyelerinin de bu konulara ilgisiz kalması şaşılacak şey doğrusu.
Şehir merkezi imdat çığlığı atmakta, boğulan ve can simidi ister gibi bu bölgelerde yaşayanlar.
Ancak seçimlerin ardından ne can simidi olacak yüzleri güldürecek bir proje, ne de bu sorunu kökten kurtaracak bir can kurtaran ortalıkta var.
Varsa yoksa döner, varsa yoksa batı park, doğu park, varsa yoksa irili ufaklı ele avuca gelmez projeler. Yapılanlar zaten bir önceki dönemden gelen çalışmalar.
Şehir Merkezinde sözünü ettiğimiz sorunları giderecek Can Kurtaran Belediye Başkanları aranıyor….

YORUMLAR

  • 0 Yorum