İLKADIM’DA VİZYON SORUNU…
Reklam
Reklam
Okan DİLEK

Okan DİLEK

İLKADIM’DA VİZYON SORUNU…

22 Mart 2019 - 08:23

Acil bir işim dolayısıyla sadece bir günlüğüne geldiğim ve Gazi Belediyesi ile birleşerek İlkadım Belediyesi olan İlkadım Belediyesine gittim.
Hamamın karşısında aynı bıraktığımız gibi.
Kıranköy Mezarlık mevkiinde yapımı tamamlanan binaya henüz geçilmemiş.
Umarız Erdoğan Tok’a nasip olur.
Siyasi tecrübemiz bu ve buna benzer bir çok çalışma maalesef inşaatı yapan ve projeyi çizenlerin içine girip oturmak nasip olmadığı karelere çokça tanıklık ettiğimiz belirtmek isterim.
Bu konuda Erdoğan Tok Başkan’ı da heyecan sardığı inancındayım.
İlkadım Belediyesi’nin ilk hizmet vermeye başladığı ilçe belediye olarak konuşlandığı alan üzerinden yıllar geçti.
Şimdiye kadar kendisine yetmeyen, her geçen yıl dar gelen büyüyen kabına sığamayan İlkadım hizmet binasının şimdiye kadar tamamlanması gerekiyordu.
Geçen bu zaman dilimi içerisinde binlerce inşaat ruhsatı verilmiş ruhsat izni verilen kurumlardan da milyonlarca liralık da hibeler alındığı kanaatindeyim.
Buna rağmen "Vizyon" ve "Misyon" konusu maalesef mevcut belediye başkanı Erdoğan Tok ve ondan önceki Belediye Başkanlarında maalesef zenginleşememiş.
Böyle olunca da dünya literatürünün bilim ve teknoloji dahile Venüs’e Uzay Gemisi gönderilme düşüncesinde bunları hayal ederken İlkadım Belediyesi üç katlı binayı güzelim ilçe halkına sunmayı hep ertelemiş.
Şimdi benim bu açıklamam üzerine "Mazeret Edebiyatı" yapılacak ancak tüm bu mazeretlere kulağım tıkalı. Ben iktidar partisi belediye olacağım 10-15 yıl dar gelen küçülen hizmet binasını büyütmek yenisini yapmak için çaba göstermeyeceğim. 
Neyse bina bitti.
Broşürde kara ve gece yağmurda 1960 model "Zenit Makine" ile çekilmiş karanlıktan binayı seçmeye çalıştığımız bir kare fotoğraf broşürde yer almış.
İşte vizyon burada kendini ortaya çıkartmakta.
Milyonlarca liranın üzerinde oturacaksın ancak iki sayfalık seçim ve belediye tanıtım proje broşürüne yağmurda ve karanlıkta çekilmiş saçma sapan bir fotoğraf koyarak övünçlerini dile getireceksin.
Olmazzzzz.
İlkadım ilçesi en iyisine layık. hem Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün İlkadımını temsil edeceksin hem de "Hizmetlerde İLKADIMI" atan belediye kimliğini anlatacaksın.
Eğer ki mevcut başkan Erdoğan Tok yeniden görev alırsa bence önce vizyonlaşmış ve daha modern, çağdaş anlayışta hizmet verecek profesyonel ekipler, yöneticiler ve hatta daire amirleri ile çalışmalı. 
Neden bunu söyledim, neden daha profesyonel daire amiri ve müdürlerle çalışılması gerekiyor en küçük örneğini hemen size aktarıyorum. 
Belediye Zabıta Müdürü odasının camında bir yazı. 
19 Mart 2019 tarihinde fen işleri ve felan filan müdürlükleri ve personel ile başkanımız toplu yemek yiyecektir. 
Belediye Başkanı bunu onaylamış ve bu yazı bilmem kaç numaralı sayı ile yazı işlerinden çıkmıaş dolma kalemle bir alt birime başkan imzası ile iletilmiş. Zabıta Müdürlüğü de bu resmi evrakın altına şu ibareyi eklemiş 
-Gördüm ve paylaştım !
Ve bu iç yazışma Zabıta Müdür odasının camında asılı durmakta. Bu ne vizyonsuzluktur, bu ne acemiliktir, bu ne Üç Maymunu oynamaktır. Sayın TOK Başkan bence bu konuda daha profesyonel anlayışta ilkadıma hizmet verecek yöneticiler ve vizyonu yüksek tecrübeli değerler ile çalışmalı ve görev alırsa da değiştiğini önce buradan göstermelidir,,,,
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum