BÜYÜKŞEHİR VE İLKADIM 'MEDENİYETTEN Bİ HABER'
Reklam
Reklam
Okan DİLEK

Okan DİLEK

BÜYÜKŞEHİR VE İLKADIM 'MEDENİYETTEN Bİ HABER'

12 Temmuz 2019 - 17:09

Gazi İlçesi ile birleşmesiyle sorumluluk sahası daha da artan İlkadım Belediyesi'nin şehrin güzelleşmesi, ilçenin kalkınması ve modernleşmesi konusunda koşacağı uzun bir maraton yolu var. Hangi birine baksan nerdeyse elinde kalan çaresizlikler sarmalı sürüp gitmekte ilçe de. Yerel Yönetim Başkanı olarak yeniden tekrar başka bir partiden seçmen tercihi olarak göreve gelen Necaattin Demirtaş'ın özellikle şehrin merkez noktalarında ki 'medeniyet' tarzı çalışmaları kendisini bayağı yoracak gibi.
Seçimler yapılmadan önce Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Mustafa Demir'e ithafen bir yazı yazmıştım.
100.Yıl yeniden revize edilmesi gerekiyor diye. Geçen onca zaman ve haftalara rağmen yine bildik 100.Yıl bulvarı.
Oyuncak yarış arabalarının birbiriyle yarıştığı kulvar misali, yolu bozuk, şehir merkezine yakışmayan uzunca bir yol.
Şehir İçi Dolmuş taşımacılığı yapan araçların bu yollarda ki 'Helak' durumunu kimsenin düşündüğü yok. Lastikler aşınıyor, araç mekanizmaları zarar görüyor, kaporta adeta dökülüyor. Araçların yenilenmesi modern ve huzurlu yolculuk için çözüm bile olamıyor.
Çünkü Yollar Köy yolu adeta. Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Demir öncelikle şehir merkezi içinde ki arızalı yollar, köy yoluna dönüşmüş güzergahları bir bir elden geçirmeli. Yurt dışına sıkça çıktığını düşündüğümüz hele hele bakanlık görevi döneminde bunu oldukça çok yapmış olduğunu düşündüğümüz Sayın Demir'in en azından oradaki yollardan bir dirhem ilham almış olması gerektiği kanaatindeyim.
Ancak gelin görün ki Samsunumuzun şehir merkezi adeta unutulmuş.
İlkadım İlçesinin bir çok mahallesi ve ana arter yollar çığırından çıkmış rezil rüsva görüntüsünde. Sanırım Belediye Başkanları siyah camlı araçlarından şehir merkezinden geçerken dışarıyı göremedikleri için ya da sürücünün çaktırmadan biraz ele avuca gelen yollardan geçerek kasislere girmeyerek bu çirkinliği göstermediğinden GÖSTERİLMİYOR bu eksiklikler.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir başta olmak üzere, İlkadım Belediye Başkanı Necaattin Demirtaş artık zafer sarhoşluğundan bir an önce çıkması gerektiğini düşünüyorum.
Atakum'a yayılan konutlaşma şehir merkezinin unutulmuşluğu ve ilgisizliği şehir merkezinde ki konutların da değerini düşürmüştür.
Bunun sorumlusu yerel yöneticilerin sözünü ettiğimiz yatırımları yapamamaları ve adım atamamalarından kaynaklanmaktadır.
Şehitler Parkı Aynı Şehitler Parkı, 56'lar ve Lise Caddesi ile Eski Katoça Kavşağı aynı tas aynı hamam. Bu yöneticilerimiz hiç mi başka şehir gezmemekte, hiç mi bir başka şehrin yöneticilerin yaptığı çalışmaları görmemektedirler? Sorsanız Yol Medeniyettir Deniliyor ama Şehir Merkezi tam bir Medeniyetten uzak görüntüye sahip.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum