MERHABA SEVGİLİ OKUYUCULAR
Reklam
Reklam
Nilgün İNAN

Nilgün İNAN

MERHABA SEVGİLİ OKUYUCULAR

17 Şubat 2020 - 16:47

Kendisinden yorulur mu ?  insan ...
Yaşadıklarından, beklentilerinden,  hayal kırıklıklarından  yoruldum..
Sebebi, ''dil''  yolum doğru olduğundan yüküm de bir o kadar ağır oldu. Hayatta her zaman doğruları savunan, dik duruşlu bazıarına göre de sevri dilli ve çok dobrayımdır. Evet aynen böyleyim.  Haksızlıklara göz yumamıyorum.  Çoğu kişi ile  arama mesafeler koymuşumdur, hatta zamanı gelince de insan temizliği yapmışımdır.
Sadece kendin olarak bu dünyaya sunduğun hediyenin farkında mısın? 
Sırf bu yüzden o kadar değerlisin ki! Çok ama çok sevildiğini daima hatırla. 
Yaradan'ın nezdinde ne kadar özel olduğunu bil.
Çevremizde değer verdiğimiz kişilerden, bazen öyle bir kazık yeriz ki bize ne olduğuna anlam veremiyiz. Hayır o öyle biri değil. O öyle bir şey yapmaz vesaireleri diye getiririz. Sahte yüzünü ik anda göremeyiz.  Ne zaman ki, bir darbede  bize indirir o zaman gözümüz açılır. Hayat insana bazı şeyleri kafasına vura vura bazen de kalbini kıra kıra öğretirmiş.  Ben iki duyguyu da eş anlamlı zamanda yaşadım maalesef. 
Sonra ne mi  oldu?  Hayatta  kimseye güvenmemeyi öğrendim. Güvendiğim dağlara kar yağdı, soğuk oldu,  buz oldu. Yüreğim soğudu.  İnsanlar neden iletişim kuramıyor. Neden kavgacı, sinirli, mutsuz ve karşısıdakini de mutsuz etmek için elinden geleni  yapıyor. Bunu hep sormuşumdur kendime..Cevabını buldum ''DİL'' herşey dilde bitiyor aslında '' Tatlı dil yılanı deleğinden çıkartır'' deyimi tam da bunun için söylenmiş.
Dil, hayatın anahtarıdır. İyi kullanırsan açamayacağı kapı yoktur. Kötü kullanırsan da açık kapalırı bile yüzünüze kapatır. Aslında herşey de burada dilde hayat buluyor yada ölüyor. 
Şİmdi soruyorum size, ikili ilişkilerde dil nasıl olmalıdır sizce. İlk başta saygı, sonra sevgi,  güzel konuşmak empati yapmak, kendine istenmeyenin yapılmasını itemediğin hiçbir şeyi yapmamak. Karşındakine saygı duymak. Teşekkür etmek, özür dilemek.....
Sadece kendin olarak bu dünyaya sunduğun hediyenin farkında mısın? 
Sırf bu yüzden o kadar değerlisin ki! Çok ama çok sevildiğini daima hatırla. 
Yaradan'ın nezdinde ne kadar özel olduğunu bil.
Evet, kesinlikle çok özelsin; bunun nedeni neler yaptığın, neler başardığın değil. Sadece SEN olduğun için değerli ve özelsin. Yaradan'ın ruhundan üfürüldün; İlahi Olan'ın insan şekline bürünmüş halisin. 
Herkesin kendine ait bir yolu var, herkesin yolu kendine... ve herkes yapabildiğinin en iyisini yapıyor bu yaşamda. 
Yaradan bunu biliyor ve bu yüzden hepinizi seviyor. 
Sen de farket, Yaradan herkesi sevdiğine göre sen de sevebilirsin, değil mi?    o zaman ne duruyorsun bir dakika için dur ve kendini hisset varlığınla kucaklaş...KENDİNİ SEV..

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İsa okuyucu
    1 ay önce
    Dil evet kalbin yansımasıdır.. Güzel yada çirkin söz dilden değil kalpten gelir.. Dil kalbin konuşan organıdır..