CORONA KABUSU!!!
Reklam
Reklam
Nilgün İNAN

Nilgün İNAN

CORONA KABUSU!!!

21 Mart 2020 - 14:19

Bugünlerin korkulan kabusu...Çin'de ve İtalya'da hayatını kaybedenlerin sayısı korkunç !Ülkemizde de vaka sayıları arttıkça çevremdekiler ve kendi ailem için endişeleniyorum.Onların yaşadıklarını yaşamamak için tedbirimizi elden bırakmayalım . Sağlık Bakanımızın açıklamalarını lütfen dikkate alalım ve harfiyen uyalım.Evde kalmak bizler için ve özellikle yaşlı nüfusumuz için hayat kurtarır nitelikte ,lütfen evlerimizde kalalım.

Yapacağımız sorumsuz davranışlar sadece sizin canınızı değil tüm toplumun canını tehlikeye atmış olacaktır.Şuanda 600'ün üzerinde vakamız var,virüsün yayılım hızını göze aldığımızda bu sayı tabiki artacaktır ama artış hızını yavaşlatmak bizim elimizde. Bu süreçte bakanımızın açıkladıkları haricinde sağdan soldan duyma kaynağı belli olmayan haberlere de lütfen inanıp diğer insanları paniğe sokmayalım. Ayrıca;virüsten korunma konusunda alanında uzman kişileri dinleyelim,yok sadece kelle paça içerek olan bir tedbir söz konusu değildir.Elbette bağışıklık sistemimizi güçlü tutmak zorundayız ama virüsü kapıp hasta olmasak bile asemptomatik bireyler olarak hastalığı toplumda yayabiliriz.

İnşallah bu zor süreci beraberce atlatacağız.Ölenlere rahmet yakınlarına başsağlığı diliyorum.Unutmayalım, korona sizin tedbirinizden güçlü değil! #EVDEKAL

YORUMLAR

  • 0 Yorum