SAMSUN HALKININ FARKINDALIĞI !!
Reklam
Reklam
Kazım İLHAN

Kazım İLHAN

SAMSUN HALKININ FARKINDALIĞI !!

17 Mayıs 2019 - 15:23

    Merhaba kıymetli okuyucularım; Mustafa Kemal ATATÜRK’ün  19 Mayıs ve Gençlik ile ilgili sözlerin de Samsun halkı için şöyle der;

 "Ben Samsun’u ve Samsun Halkını gördüğüm zaman, memlekete ve millete ait bütün düşünce ve kararlarımın yerine getirilebileceğine dair bir defa daha kuvvetle inanmıştım. Samsun’luların hal ve durumlarında gördüğüm gözlerinden okuduğum vatanseverlik ve fedakarlık ; ümit ve tasavvurlarımı olumlu bir inanca götürmeye yetmişti."

 Ne mutlu biz Samsun halkına ; Atamızın bizler de o dönemde  görmüş olduğu  farkındalığımızı, her yönümüzle fark ettirmeye devam ettirmeliyiz. .

Ayrıca; Atatürk-Genç ler ; Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler!Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum derken Türk gençliğine olan güvenini de anlatmıştır.

 Bu vesile ile bundan 19 yıl önce Ağrı-Doğubayazıt da iken , Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün baş harflerine göre yazmış olduğum, Duygu adlı akrostiş şiirimi siz kıymetli okuyucularımla paylaşmak istedim.

DUYGU

M İLLETİNİ MİLLET YAPAN,
U MUTLARI HAYALLE DEĞİL, GÖREREK YAŞATAN.
S EVGİ DOLU GÜZELLİĞİYLE,
T ÜRK MİLLETİNİ İNANDIRAN.
A YRILIĞI DEĞİL, İNSANLARI BÜTÜNLEŞTİREN,
F ARKLI BİR YAPINLA,
A NLATILDIĞINDAN ÇOK ANLAŞILAN SÖZLERİNLE,

K ADERİ GERÇEKLERLE YAŞATAN,
E MEK VERİLEN HER ŞEYİN BİR AMACI VAR DİYEN,
M ORALLERİMİZİ HEP ZİRVEDE TUTAN,
A RTIYI EKSİYİ ÖĞRETİP,
L AİK ORTAMI BİZE SUNAN,

A TAMIZSIN.
T ÜRKLÜĞÜ TÜRK GİBİ HİSSEDEN,
A NLAMINI BİLDİREN,
T ÜM DÜNYADA VAR OLAN İNSANLARA,
Ü RKÜTMEDEN TÜRKLERİN NE OLDUĞUNU SEVGİYLE ÖĞRETEN,
R ÜYALARDA DEĞİL,
K ARŞIMIZA GERÇEKLERİ SUNUP, BİZE VEDA ETMEDİĞİNİ,

BİZ TÜRK ULUSUNA YAŞATAN,

BÜYÜK İNSAN BÜYÜK LİDER VE KOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK.

 Sonuç olarak;Atatürk ün şu sözleri hepimiz için bir rehber olmalıdır:Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız, bu kâfidir demiştir. Atatürk ü anlamak, yaşadıklarını ve fikirlerini bilmekle mümkündür.

Tüm Samsun ve Ülke olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda - 19 Mayıs 1919’da - ilk adımın atılarak kurtuluş meşalesinin yakılmasının 100. Yılını idrak etmenin onurunu yaşamaktayız.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız için mücadele eden tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoyoruz.

 Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. ( Kazım İLHAN )

Bu sözün ne kadar önemli olduğunu konular işlendikçe fark edeceğimizden eminim.

Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. ( Kazım İLHAN )

Sizlerin düşünce ve duygularınız benim için önemli; Paylaşmak ve paylaşılmasını istediğiniz konularınızı bekliyorum. Saygılarımla.

 Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum