PAPAZ ABİ'YE VEFA
Reklam
Reklam
Kazım İLHAN

Kazım İLHAN

PAPAZ ABİ'YE VEFA

10 Eylül 2019 - 14:51

Merhaba kıymetli okuyucularım;
 İnsanı insan yapan en önemli özelliklerden biri vefa duygusudur. Bu duygu, sevilen veya sevilmesi gereken kimselere verilen değerin bir ölçüsüdür.
 Vefa duygusuna sahip olmayanlar sadece kendini, zevkini ve menfaatini düşünen bencil kimselerdir. Sıkıntılı anında arkadaşın yardımına koşmalı, “Kara gün dostu” olmalıdır.
Senden önce de hiçbir insana ölümsüzlük vermedik. Şimdi sen ölürsen, onlar ebedî mi kalacaklar?
Her can ölümü tadacaktır. Denemek için sizi kötü ve iyi durumlarla imtihan ederiz. Sonunda bize geleceksiniz.” Enbiya Süresi 34-35. ayetleri:
Yazımın başında belirttiğim gibi, Vezirköprü nün sevilen fırıncılarından ve papazın ekmeğiyle bütünleşmiş renkli PAPAZ lakabı ile bilinen ve de tanınan Mustafa Bayburtlu abimizi kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyim.
Samsun'un Atakum İlçesi'nin ünlü ve sevilen esnafı Burhan Bayburtlu ‘nün ağabeyi, ayrıca bu dönemde Vezirköprü Belediye Başkanlığı seçiminde CHP’nin adayı Onur Bayburtlu ‘unda  babası olan Vezirköprü’de Fırıncıların Duayenine olan Mustafa Bayburtlu (PAPAZ) abimize;
 Vefalarını göstermek adına ATAKUM ATAÇ Camisindeki cenaze törenine CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek, Eski CHP Milletvekili Suat Binici, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, CHP İl teşkilatı ile Atakum,Canik ve Vezirköprü ilçe teşkilatları, Eski CHP İl Başkanı Aylin TAT ile CHP milletvekili adayı Mehtap Yeşilbaş Hanımefendiler ile çok sayıda Atakum ve Vezirköprü esnafı,  sevenleri ve yakınları katıldı.
Mekânın Cennet olsun güzel abim benim. Ailesine ve sevenlerine sabır ve baş sağlığı dilerim.
Sonuç olarak; Hayat yaşamayı, vefa hatırlamayı, dostluk paylaşmayı, özel günler ise hatırlamayı bilenler için vardır.
Sevginin özü, kendi sevgini göstermekle başlar. ( Kazım İLHAN )
Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. ( Kazım İLHAN )
Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum