OLİMPİYAT SONRASI SPOR TESİSLERİN DURUMU!
Reklam
Reklam
Kazım İLHAN

Kazım İLHAN

OLİMPİYAT SONRASI SPOR TESİSLERİN DURUMU!

07 Kasım 2019 - 10:53

Merhaba kıymetli okuyucularım; 2017 yılında Samsun' da 18-30 Temmuz tarihleri arasında 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarında, 97 ülkeyi, 3 binin üzerinde sporcu ve 5 binin üzerinde katılımcıyı Türk spor tarihi ile Deaflympics tarihinin  en geniş katılımlı spor organizasyonu olduğunu ve bu başarılı organizasyonda, Samsun halkının da  misafir severliği ve başarısındaki katkısının da yadsınamaz olduğu bir gerçektir.
 Samsunumuz da Toplam 21 farklı branş ta yapılan oyunlar sonrasında artık Samsun Olimpiyat Kenti olarak anılmaktadır.
Buraya kadar her şey olumlu, fakat yapılan bu tesislerin Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce; Halkın kullanımına açılmış olan tesisler ile kullanım dışında olan tesislerden bahsetmek istiyorum.
Samsun'da İşitme Engelliler Olimpiyatları için yapılan, 38 hat ile Türkiye'nin en büyük Avrupa'nın ise 3. büyük bowling salonu, halka hizmetine sunuldu. Toplumun bu spora ilgisi her geçen gün artmakta ve özellikle hafta sonları yoğun olmaktadır.
Bu spora ailece düşkün olduklarını fakat 38 hat dan, 11 hattın arızalı olduğunu bu nedenle insanların uzun bir zaman sıra beklediklerini, orada sorumlu olan yetkililere neden arızaların giderilmediği sorulduğunda ise malzeme talep edildiğini fakat alınamadığı bildirilmiştir. Hatta bu arızalı hatlardan diğer hatları faal halde tutmak için malzeme aktarımının yapıldığı belirtilmiştir. İlgililere Teşekkür etmek gerekir o hatların açık olmasındaki emeklerinden dolayı.
Şimdi soruyorum Halkın hizmetine sunulan İlkadım Bowling Salonu'nda oyun seansı hafta içi 8 lira, hafta sonu ise 10 lira olan Salon hafta içi ve hafta sonu 10.00 ile 22.00 saatleri arasında açık olduğuna göre buradan kazanılan paralar neden bu tesisteki arızalı hatların onarımında kullanılarak faal hale getirilemiyor. Ayrıca bu ve buna benzer tesislerde farklı sorunların var ola bileceğini düşünüyorum.
Diğer bir konu farklı branşlarda ki tesislerde kullanılmayan malzemeler açıkta atıl vaziyette dışarıda bırakılmış durumda olduklarını gittiğim çeşitli yerlerde gözlemledim. Benim amacım bu tesisler bir vesileyle Samsun ve ilçelerimize azımsanamayacak paralar harcanarak kazandırılmıştır.
 Lütfen bu tesislerimiz Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce tekrardan gözden geçirilmesini, atıl durumda olanlarının bakımlarının düzenli yapılarak faal hale getirilmesi ve ihtiyaç olduğunda, at yenisini aldan çok, onun zamanı ve yeri geldiğinde faal olarak kullanıla bilinmesidir. Bunun en canlı örneği ise Erzurum da yapılan üniversiteler arası kış olimpiyat oyunlarından sonra, tesisin bu günkü yıkık halidir.
Sonuç olarak; Atalarımız nede güzel söylemiş. ’İşleyen Demir Işıldar, Çalışan Demir Pas Tutmaz’’ 
Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. (Kazım İLHAN)
TOPLUMUN VE AİLENİN EN BÜYÜK İLACI DOĞRU İLETİŞİMDİR. (Kazım İLHAN)
Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Aliosman KEFELi
    8 ay önce
    Seni bir daha tebrik eder başarıları yazılarından dolayı kutluyorum, eline yüreğine sağlık.