NEDEN BEŞYIL SONRA !!
Reklam
Reklam
Kazım İLHAN

Kazım İLHAN

NEDEN BEŞYIL SONRA !!

24 Aralık 2019 - 21:48

Merhaba kıymetli okuyucularım; İnsanın en mahrem alanı olan ve her türlü sıkıntının ardından sığınabileceği en önemli liman AİLEDİR.
Bir insanı mutlu eden iki olgu vardır: Anlatmak ve anlaşılabilmektir. Bu nedenle; kiminle evleniyorum farkında lığını fark etmeniz çok ama çok önemlidir.
Ünlü bir düşünür “Evlilik iki kişinin birbirine bakması değil, aynı yöne bakmasıdır demiş.
Bu söz, aslında evlilikte eşlerin ortak ilgi alanlarının ve değerlerinin olması gerektiğine işaret ediyor. Evlilikte bunların olması için eş adayını tanımak gerekir.
Çünkü insan hayat boyu beraber olacağı biriyle aynı yöne bakıp bakmayacağını ancak onu tanıyarak anlar.
Evlenecek kişinin “Düşündüğüm kişiyle evlenirsem artıları ne olur, eksileri ne olur” diye düşünmesi ve önceliklerini iyi belirlemesi gerekir.
Evlilikte iyi ve kötü zamanlar olacaktır. Önemli olan paylaşım noktasında nasıl yaşanabileceğinin bilinmesi ve evlenecek kişilerin ortak değerlerinin olup olmadığıdır.
Neden beş yıl sonra dediğim konu, çocuk yapılıp yapılmayacağı konusudur.
Nedeni ise; Bizler ailelerle evlendiğimizi kimse inkâr edemez. O nedenle ilk yıl Önce ailelerin anlaşması, ikinci yıl bir birimizi tanımak, üçüncü yıl maddi sorunların çözümü, dördüncü yıl hayatınızı devam ettirecekseniz çocuk yapılıp yapılmayacağına karar verilmesi, beşinci yıl da anne ve baba olarak evladınızın geleceği için yatırım yapmak ve mutlu bir hayatı birlikte paylaşmak ve çocuğumuzun dünyaya gelmesi.
Bakın çevrenize ayrılmış ailelerin çocuklarının yaşadığı sıkıntılara, bazı aileler çocuğunu koz olarak kullanıyor ve kendi egolarını tatmin ederken çocuklarının yaşadığı durumundan bi haberler.
Sonuç olarak; Çocuk konusunun nedenli önemli olduğunun farkındalığını bir kez daha düşünmeniz dileğiyle.
Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. ( Kazım İLHAN )
Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. ( Kazım İLHAN )
Sizlerin düşünce ve duygularınız benim için önemli; Paylaşmak ve paylaşılmasını istediğiniz konularınızı bekliyorum. Saygılarımla.
Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum