İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU?
Reklam
Reklam
Kazım İLHAN

Kazım İLHAN

İNSAN HAYATI BU KADAR UCUZ MU?

20 Şubat 2020 - 19:53

Merhaba kıymetli okuyucularım; Geçmişte yaşananlardan hiç ders almamışız. Düşünmüşler varsa yoksa toplum nasıl olsa alım gücü düşük. Ucuz etin yahnisi bol olur misali.

Oturup düşünmüşler; İnsan hayatının ucuz olduğunu, bu kanıya nereden vardın derseniz. Hani bir zamanlar en tepede oturan insanların yüzüne ekranlardan bakarak yalan söyleyen ve bu gün bu kadar Karadeniz halkının en fazla olduğu bölge olmak üzere bizlere afiyetle içirdiği çaylar.

 
Sonuç ne derseniz illet hastalık olan KANSER. Bunun vebalini öbür tarafta nasıl verecek o ayrı mesele. Tabii ki bu gün insan sağlığı ile oynayan vicdansız insanlara sadece ceza verip kapatılacak olay değil. Eğer bu vicdansızlara ağır para ve hapis cezaları verilmedikçe bu devran böyle devam eder.
 
Devletin ve Belediyelerin ilgili birimleri önemli günlerde değil, her gün bununla ilgili gıda üzerine çalışan iş yerlerinin kontrolünün devam etmesidir.
 
Ayrıca Vatandaşlarımızın buralardan satın aldıkları ürünlerde görmüş oldukları eksik ve kusurları 'Alo 174 Gıda İhbar Hattı'na müracaat ederek bildirmeleri gerekiyor.
 
Bununla ilgili; Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile bağlı ilçe müdürlüklerinde çalışan yetkilendirilmiş 176 gıda kontrol görevlisi tarafından ürün bazlı denetimler yapılmaya başlandığını.
 
Yapılan denetimler ilk olarak süt ve süt ürünleri üreten iş yerleri ile takviye edici gıda üretimi yapan iş yerlerinde yapıldı. Yapılan denetimlerin bakanlık talimatı ile 81 ilde gıda güvenirliğine yönelik olarak başlatıldığı bildirilmiştir.
 
Sonuç olarak; İnsan Hayatı bu kadar ucuz değilse!. Göz yummaya tevessül edenlerde dahil olmak üzere  oto kontrollerinin daha sık yapılmasıdır.

Benim dünyamda Hedefsiz insan ölü insandır.(Kazım İLHAN)

Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır.(Kazım İLHAN)

Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. (Kazım İLHAN)

Sizlerin düşünce ve duygularınız benim için önemli; Paylaşmak ve paylaşılmasını istediğiniz konularınızı bekliyorum. Saygılarımla.

Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum