DAHA BİR GÜZEL GÜLECEĞİM…
Reklam
Reklam
Kazım İLHAN

Kazım İLHAN

DAHA BİR GÜZEL GÜLECEĞİM…

31 Aralık 2019 - 07:44

Merhaba kıymetli okuyucularım;
Ne kadar kayıp insanlar var etrafımda. Kendilerini unutmuş, kendi olamamış, kendini sevmeyen başka hayatlardan rol çalmış kaybolmuş, en çokta özünü, inancını unutmuş yitik ruhlu insanlar.
Her gün sergiledikleri tavırlarını, hallerini ister istemez irdelerken düşünüyorum da neler yaşadı da bu insanlar bu kadar sahte bu kadar sevgisiz, bu kadar inançsız, bu kadarda egoist ve bencil oldular.
Hep tebessüm ediyorsun diyorlar bana, gözlerinin içi gülüyor senin nasıl hiç keder yaşamadın mı sen yoksa elem sana hiç uğramadı mı diyorlar, hayata insanlara inatla gülmek sanki bir başkaldırı değil de bir suçmuş gibi.
Oysa bulaşıcı bir hastalık gibi bulaşmalıydı insanlara gülücükler. O zaman bu kadar hasta ruhlularla kötülüklerle dolu olmazdı etrafımız. Unuttular şükür süz kalpleriyle gülümsemeyi, unuttular bu dünyanın ekim ahiretin ise bir dikim yeri olduğunu..
Bazen bir tebessümün, Bir hal hatır sormanın ruha değip bir hayata ışık olduğunu. O yüzden niye bende onlardan değilim diye başkalaştırmaya çalışıyorlar kalpsizler ordusu..
Çalmak istiyorlar gülümsemelerimi, ama ben gülüyorum daha da güzel girmiş oldukları kul hakkının da hesabının olduğunu bilmenin gönül rahatlığıyla.
Yapılan kötülüklere misliyle karşılık vermek, en küçük bir sıkıntıda isyan ederek kendileri olamayıp iyilik maskeleri takınmaları da bu yüzden.
Şükrü unutan kalplerini şeytanın fısıltılarıyla isyana açarken ruhlarına da ceza olarak mutsuzluk tohumlarının ekildiğini bir türlü farkına varamıyorlar.
Siz kalbinizin ekmeği kötülüklerinizi taşımaya devam ettikçe mutluluk sadece bir laf olarak kalacak ve ben size inatla daha bir güzel güleceğim...
Sonuç olarak; Yeni yılda tüm dargınlıkların bitmesi ve barış içinde yaşanması dileğimle.2020 yılında hatalarımızın az, başarılarımızın devamlı olması dileğiyle mutlu yıllar.
Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. ( Kazım İLHAN )
Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. ( Kazım İLHAN )
Sizlerin düşünce ve duygularınız benim için önemli; Paylaşmak ve paylaşılmasını istediğiniz konularınızı bekliyorum. Saygılarımla.
Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum