BİR ELMANIN İKİ YARISI...
Reklam
Reklam
Kazım İLHAN

Kazım İLHAN

BİR ELMANIN İKİ YARISI...

14 Şubat 2020 - 18:35

Merhaba kıymetli okuyucularım; 14 Şubat sevgililer günü nedeniyle herkes birbirlerine sevgi ve saygılarını maddi ve manevi yönden göstermek için mücadele vermişlerdir.
Önemli olan bu mücadelenin maddi yönlü değil manevi ve saygı yönünü bir gün değil her gün karşılıklı yaşamak ve yaşatmak dileğimdir.
O nedenle; Gelecekte sağlam bir evlilik çatısı oluşturmak istiyorsanız? O zaman aşağıdaki iki konuyu önce düşünün derim.
Biz neden evleniyoruz?  
Aslında pek çok çift, bu soruyu, fazla düşünmeden, “çünkü birbirimizi seviyoruz” diye yanıtlar. Oysa ilişki terapistlerine göre, bu sorunun altında yatan gizli bir soru daha var ki, o da “neden şimdi” sorusu.
Çünkü ilkini, duygularınızla yanıtlasanız bile, ikincisine mutlaka mantıklı bir cevap bulmanız gerekiyor. Bir düşünün; aile kurmaya hazır mısınız?
Bekar olarak yapmak istediğiniz tüm hayallerinizi gerçekleştirdiniz mi?
Yoksa evlenmenizin en büyük nedeni, toplumun baskısı mı?
 Hem kendi içinizde hem de bir çift olarak doğru yanıtlar vermeniz çok önemli yoksa evliliğinize taşıyacağınız sorunlar gitgide artar.
Bütçe nasıl tutulacak?
Düşünemeden harcayanlardan mısınız yoksa daima hesabını bilenlerden mi?
Şimdi pek fazla umursamasanız da evlendikten sonra bu konuda ortak bir tutum içinde olmanız çok büyük önem kazanacak.
Biriniz ayağını hep yorganına göre uzatmak ve birikim yapmak isterken, diğerinin SEYAHET kredi almak istemesi son derece korkunç olabilir ve büyük bir tartışmaya zemin hazırlayabilir.
Hedefteki çıtamız; Düşünen, üreten, paylaşmayı bilen, geleceğe umutla ve de mutlu bakabilen bir çekirdek aile oluşturmaktır.
Evet bugün aşka dair sözlerle yazımı noktalıyorum;
Birini özlemek nedir biliyor musun; girdiğin her ortamda tüm insanların yüzüne bakarak, sadece birini aramak.
Yaşıyorsam, içimde umut varsa, yine seni özlediğim içindir... - Nazım Hikmet Ran
. Sana özlem duymak; Dünyanın en mükemmel hissi ve aynı anda en hüzünlü hissi nasıl olabiliyor bilmiyorum..
Sonuç olarak; Bil ki, insanın değerini varlığı değil yokluğu gösterir. Unutma, yokluğu bir şey değiştirmeyenin, varlığı gereksizdir. - Fiyodor Mihayloviç Dostoyevski

Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. (Kazım İLHAN)

Toplumun ve ailenin en büyük ilacı doğru iletişimdir. (Kazım İLHAN)

Sizlerin düşünce ve duygularınız benim için önemli; Paylaşmak ve paylaşılmasını istediğiniz konularınızı bekliyorum. Saygılarımla.

Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum