BAZI İNSANLAR VARDIR HANİ…
Reklam
Reklam
Kazım İLHAN

Kazım İLHAN

BAZI İNSANLAR VARDIR HANİ…

16 Kasım 2019 - 07:51

Merhaba kıymetli okuyucularım; Sen verdikçe dost görünen çok olur. İste de gör hepsi yok olur. Sen kendine yetmeyi öğren tüm dünyanın malına gönlün tok olur. Mevlana’nın bu özlü sözüyle giriş yaptım.
Sebebi gelince ‘’bazı insanlar vardı hani ile’’ başlayan çok saygı duyduğum bir kardeşim olan Mete Kahraman’ın hislerini sizlerle paylaşmak istiyorum.
Bazı insanlar vardır hani,
Herkesin ne yaparsak yapalım nasıl olsa onun sesi çıkmaz dedikleri. Onun lügatinde hayır diye bir cümle yoktur diye emin bildikleri.. En fazla alınır ama sesi çıkmaz balık hafızalı zannedip bir özür dilemeyi bile çok gördükleri.
Herkese seslerinin volümünü alttan tutanların onlara gelince yüksek perdeden rahatça konuştukları kırılacaklarını akıllarına bile getirmeden. İnsan demeyi kendilerine yediremeyip, onun yerine aptal demeyi tercih ettikleri.
Böyle insanları nedense kimse kaybetmekten korkmaz.
Kime ne yapsa yaranamazlar ama kendileri yara içinde yaşarlar da yine de sesleri çıkmaz. Kimsede neyin var diye sormaz. Onlar herkes için çırpınır da kimse onlar için kılını kıpırdatmaz. Kimse onlar için ağzıyla kuş tutmaya filanda çalışmaz.
Size bir sır vereyim mi?
Böyle insanlar ne aptal ne salak, ne unutuyorlar, ne konuşmayı bilmediklerinden susuyorlar, ne de sizin bildiklerinizden aşağısını biliyorlar. Onlar sadece içlerinde biriktiriyor ve sadece kendilerine yapılmasını istemedikleri hiç bir şeyi kendilerine yapılsa bile yapmıyorlar.
Bunun adı özünde insan olmak.. Bunu da insan olanlar anlar ancak...
Sonuç olarak;  Hayat; yaşamayı, mutluluk; gülümsemeyi, sevgi; hak etmeyi, vefa; hatırlamayı, dostluk; paylaşmayı bilen için vardır.
 
Düşündürebilmek, gelecek için üretilecek ürünün ana kapısıdır. (Kazım İLHAN)
 
TOPLUMUN VE AİLENİN EN BÜYÜK İLACI DOĞRU İLETİŞİMDİR. (Kazım İLHAN)
 
Birlikte siz, biz demeden, sıcak, sevecen ve mutlu birlikteliklerin bir arada olduğu sağlıklı neşeli yarınlar dilerim. Hoşça kalın.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum