ŞAMPİYON GİBİ
Reklam
Reklam
Hakkı YEŞİLYURT

Hakkı YEŞİLYURT

ŞAMPİYON GİBİ

15 Şubat 2020 - 15:50

   Şiddetli yağmurun ağırlaştırdığı zemin, bir dezavantajdı Manisalılar için. ‘Pas oyunu’na dair bir ezberleri var zira, kendi oyunlarına sekte vurdu bu.
   Temasa ve mücadele gücüne döndü oyun dolayısıyla; ayakta kalma becerisine...
   Tabela yapabilmenin öncelikli yolu olan duran topların önemi daha da arttı tabii. Dış şutların da.
   Samsunspor için ise ilk gözlenen kompakt yapısıydı.
   Birlikte düşünüp birlikte hareket edebilme konusunda ikna edici duruşları vardı.
   Her oyuncunun, her arkadaşına yardımcı olma gayreti, maçı kazanmaya yönelik iştahlarının sanki özeti gibiydi. Konsantrasyon seviyesi de, nereden bakarsanız bakın fit’ti.
   Yüksek özgüven de cabası!
   Kusursuza yakın oynadı kendi rolünü. Ta ki Nurullah’ın yediği hatalı gole kadar...
   Ortada pozisyon dahi yokken, elleri ile gitmesi gereken topa ayakları ile gitmeye kalkınca, bu güne kadar biriktirdiği sermayesinden yemiş oldu genç kaleci.
   İdeal defansından 3 oyuncusu yokken, ilgin en çok gol atan, ilgin en çok gol pozisyonuna giren takımına karşı; aynı pozisyon içinde 2 kez direkten dönen top dışında pozisyon vermemek, maçın şifresiydi.
   Belki buna zeminin de yardım ettiği söylenebilir.
   Ama bu, takımını kusursuz hazırlayan Ertuğrul Hoca’ya haksızlık olur.
    Kusursuza yakın oynayan oyunculara haksızlık olacağı gibi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mahmut
  1 hafta önce
  Yediğimiz golde kalecinin hatası yok top defansa çarptığında kaleci kontpiye de kaldı
 • Memati54
  1 hafta önce
  Haftanın Analizi (15 şubat cumartesi) YAKIN MEŞALELERİ TÜM ŞEHRİ SAMSUNSPOR BAYRAKLARI İLE SÜSLEYİN... 3-1 GALİBİYETLE 5 PUAN FARKLA DÖNÜYORUZ... Bu hafta dananın kuyruğu kopacak  Yenersek fark 5 puana çıkacak demistik,  bu maçı final maçı gören ERTUGRUL hoca ve futbolcular takım oyunu sergileyerek Samsuna galibiyetle döndüler. Kaleci NURULLAH Yer tutuşu kurtarışları yerinde hamleleri ile  süper oynadı. Defansta VELİ ve BURAK yerinde müdahale ve  adam adama markajla göz doldurdular. Burak bir iki hata yaptı ama yinede süperdi. FERHAT çok sağlam futbolcu presleri adam takibi süper  ayağına aldığı topları bu hafta ezmezdi sahanın her yerinde idi.   Kaptan CANER cok iyi oynayarak mücadelecisi ile takımı yönlendirdi abilik yaparak ağırlığını ortaya koydu. Orta sahada MUHSİN bu haftada çok iyi top oynadı, kafayı kaldırarak ara pasları ile  takımı ateşledi, kaleye şut çekti. ERCAN çok kötüydü oyundan hep düştü. Adam kaçırdı, topu ayağında tutamadı, çok sırıttı. Oyuna 2. Yarı  giren ERKAM REÇBER yerinde müdehale ile güzel oynadı. Oyuna 2. Yarı  giren HALİL ÇOLAK bu hafta koştu gitti geldi yardımcı oldu ama eksikleri var özel çalışmalar yapmalı. GÖKHAN ALSAN presleri ile rakibi zorladı bu hafta kendini oyuna verdi rakip defansı cok zorladı, pozisyonlara girdi. GUİDO KOCER  pasları ile göz doldurdu pres yaptı, Burak ve Bahattin’e verdiği paslarla golü de gördük... BURAK ÇALIK rakip defansı presle hataya zorlayarak toplar kazandı ara toplarla oyunu kurdu şut çekti, yardıma gitti geldi, daha da iyi olacak… demiştik bu hafta süperdi topu takip etmesi ve her iki golde yer tutuşu süperdi. Yorulmasına rağmen  defansa gelerek yardımcı oldu. ATABEY ÇİÇEK bu hafta oyuna geç girdi topla fazla buluşamadı. BAHATTİN KÖSE bu hafta süperdi. yerinde pres ve mücadelesi ile takımı canlandırdı. Aldığı toplarla dikine oynayarak rakibin üzerine gitti ve topu iyi takip etmesiyle golüde buldu. Bu hafta manisa maçı takım olup olmadığımızın belgesi olacak demiştik, Bu hafta dananın kuyruğu kopacak  Yenersek fark 5 puana çıkacak demistik,  bu maçı final maçı gören ERTUGRUL hoca ve futbolcular takım oyunu sergileyerek Samsuna galibiyetle döndüler. Hepsini teker teker tebrik ediyoruz. YAKIN MEŞALELERİ TÜM ŞEHRİ SAMSUNSPOR BAYRAKLARI İLE SÜSLEYİN... 3-1 GALİBİYETLE 5 PUAN FARKLA DÖNÜYORUZ...