Reklam
Reklam

Samsunspor'da transfer hamlesi

Yılport Samsunspor’da Yalçın Kılınç’ın 2 hafta daha takımdan uzak kalacak olması nedeniyle savunmaya bir oyuncu daha alınması gündeme geldi.

Samsunspor'da transfer hamlesi

Yılport Samsunspor’da Yalçın Kılınç’ın 2 hafta daha takımdan uzak kalacak olması nedeniyle savunmaya bir oyuncu daha alınması gündeme geldi.

Samsunspor'da transfer hamlesi
09 Ocak 2020 - 13:19

N Kanal
Transfer çalışmalarının titizlikle sürdüğünü ifade eden Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, bu konuda hata yapmak istemediklerini ve ince eleyip sık dokuduklarını kaydetti. Savunmanın önemli oyuncularından Yalçın Kılınç’ın iki hafta daha takımdan ayrı kalacağını dile getiren Sağlam, “Yalçın bizim için önemli bir oyuncu. En kısa sürede aramızda görmek istiyoruz. Onun gecikmesinden dolayı ekstradan bir oyuncu daha kadromuza katma düşüncemiz var. Daha önce 2 oyuncu daha alacağımızı ifade etmiştik. Bu sayı 3’e çıktı” dedi.
TAKIM İÇİ DENGELERİNİ UNUTMAYACAĞIZ
Transfer çalışmalarının sürdüğünü ve bazı oyuncularla görüşmelerin sona geldiğini söyleyen Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, “Şöyle bir durum var. Samsunspor’da çok para var, isteyebileceğimiz kadar isteyelim algısı oluşmuş maalesef. Bunu da ortadan kaldırmak istiyoruz. Transfer ile alakalı ülke gerçekleri unutmadan, takım içi dengeleri de unutmadan daha mantıklı hareket etmek zorundayız. Burası düzenli bir kulüp haline geldi. Gerek kurumsal yapısı, gerek tesisi, stadı, gerekse şehrin güzelliği ile Samsunspor cazip bir kulüp haline geldi. Samsunspor’un bu avantajlarını önümüzdeki sezonlarda kullanacağız. Bu avantajı ekonomik anlamda da değerlendireceğiz. Ama bugün için bu ligin üzerinde istenilen paralarla transfer yapmak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.
İNCE ELEYİP SIK DOKUYORUZ
Devre arası transfer yapmanın kolay olmadığını belirten tecrübeli teknik adam şunları söyledi:
“İyi oyuncu almak istiyorsunuz. Kulübünün bu oyuncuyu bırakması sorun. Kulüpler ciddi rakamlar istiyor. Oyuncu ciddi rakam istiyor. Bu ligin çok çok üzerinde rakamlar. Bu rakamlarla transfer yapmak işimize gelmiyor. Transferde ince eleyip sık dokuyacağız. Kendi 100 liramı nasıl koruyorsam kulübün bir lirasını da öyle koruyacağımın sözünü verdim. Önümüzdeki hafta transferi tamamlayacağız.”


YORUMLAR

  • 0 Yorum