Reklam
Reklam

Rıza Çalımbay: Herkes gördü VAR'dakiler görmedi

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ligin 21. haftasında 1-1 sona eren Başakşehir maçında görev yapan hakemlere tepki gösterdi.

Rıza Çalımbay: Herkes gördü VAR'dakiler görmedi

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ligin 21. haftasında 1-1 sona eren Başakşehir maçında görev yapan hakemlere tepki gösterdi.

Rıza Çalımbay: Herkes gördü VAR'dakiler görmedi
11 Şubat 2020 - 19:43

Çalımbay, antrenman öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligde Medipol Başakşehir maçında iyi bir performans sergilediklerini söyledi. Karşılaşmaya çıkarken sakat futbolcularının çok olduğunu anımsatan Çalımbay, maçın başından sonuna kadar çok iyi oynadıklarını ve oyun disiplininden kopmadıklarını belirtti. Çalımbay, Medipol Başakşehir maçında yüzde 100 penaltılarının verilmediğini savunarak, "Maalesef bu bize 5-6 kez oldu. Anlamadığım bir kere VAR'a gidin, bir bakın. Bir baksalar onun penaltı olduğunu görecekler. Herkes görmüş, bir tek VAR'dakiler göremiyor" dedi. 
Pozisyonda topun rakip oyuncunun ayağına çarparak koluna geldiğini anlatan Çalımbay, Topu kolunun altına alarak sahaya çıkıyorsa bu topu taşıyor. Bunu da VAR'da yüzde 100 görmeleri lazım. Eğer o anda VAR'ın başında adam varsa hakem varsa... Olsa orada görürdü herhalde, belki yerinde yoktu, belki daldı gitti. diye konuştu. 
Çalımbay, Anadolu insanlarının büyük takımlarda olduğu gibi tepkilerini dile getiremediğini vurgulayarak, "Zaten onların dile getirme şansları bize göre daha çok. Bizim taraftarımız türkü derleyerek tepki gösteriyor. Anadolu insanı masumca bir tepki gösteriyor. Birazcık daha anlayışlı olmaları gerekiyor, VAR sistemi önemli ama VAR sistemindekiler korkuyorlar" ifadelerini kullandı. 
VAR'da yabancı hakemler görev alsın önerisiVAR sistemiyle ilgili eleştirilerde bulunan Çalımbay, şunları kaydetti:
"Bence VAR hakemlerini yabancı yerden getirsinler. Kimsenin canı yanmasın. VAR çok önemli, çok kıymetli, çok da iyi kullanırsanız işe yarayacak bir şey ama çoğu kulüp maalesef mağdur oluyor, biz de onlardan biriyiz. Şuana kadar bir sürü penaltı pozisyonumuz var, hiçbirinde VAR'a gitmediler. Penaltı atmayan tek takım biziz. 8'er penaltı atanlar var, işte bu averaj için önemli. Bizim hakem hatasıyla aldığımız 1 puanımız dahi yok ama hakem hatasından kaybettiğimiz bir sürü puanımız var."

YORUMLAR

  • 0 Yorum