Reklam
Reklam

Koronavirüs üç ülkeye daha sıçradı

Afganistan, Kuveyt ve Bahreyn Sağlık Bakanlıkları, İran'dan gelen kişilerde yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edildiğini açıkladı.

Koronavirüs üç ülkeye daha sıçradı

Afganistan, Kuveyt ve Bahreyn Sağlık Bakanlıkları, İran'dan gelen kişilerde yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edildiğini açıkladı.

Koronavirüs üç ülkeye daha sıçradı
24 Şubat 2020 - 16:00

Çin'in Hubei eyaletine bağlı Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) dünya genelinde 79 binden fazla kişiye bulaştı. Salgında hayatını kaybedenlerin sayısı ise 2 bin 594'e ulaştı.Çin ana karasında 77 bin 150, Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde 74 ve Makau Özel İdari Bölgesi'nde 10 vakaya rastlandı. Tayvan'da da 28 kişide Covid-19 tespit edildi. Yeni tip koronavirüsün görüldüğü bildirilen ülkelerin yetkili sağlık kurumları ve yerel basınından derlenen verilere göre, vaka sayıları ise Japonya'da  838, Güney Kore'de 763, İtalya'da 152, Singapur'da 89, İran'da 43, ABD'de 35, Tayland'da 35, Avustralya'da 23, Malezya'da 22, Vietnam'da 16, Almanya'da 16, İngiltere'de 13, Birleşik Arap Emirlikleri'nde 13, Fransa'da 12, Kanada'da 10, Hindistan'da ve Filipinler'de 3, Rusya'da ve İspanya'da 2, Nepal, Sri Lanka, Kamboçya, Belçika, İsveç, Finlandiy, Mısır, Lübnan ve İsrail'de 1 olarak açıklandı.Kuveyt Sağlık Bakanlığı ise yaptığı açıklama ile virüsün bir ülkeye daha bulaştığını duyurdu. Kuveyt Sağlık Bakanlığı, İran'ın Meşhed kentinden gelen 3 kişide yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edildiğini açıkladı. Bahreyn Sağlık Bakanlığı da İran'dan dönen bir kişide yeni tip koronavirüs (Covid-19) görüldüğünü ve bunun ülkede tespit edilen ilk vaka olduğunu açıkladı.Afganistan'da da ilk vaka Afganistan'ın batısında ilk yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakası tespit edildi. Ülke basınındaki habere göre, Kamu Sağlık Bakanı Ferozuddin Feroz, yaptığı açıklamada, ülkenin batısındaki Herat vilayetinde bir kişide Covid-19 tespit edildiğini bildirdi. Feroz, vilayette acil durum ilan edildiğini belirtti.Öte yandan ülkede, en az 10 kişi yeni tip koronavirüs şüphesiyle de karantinaya alındı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum