Reklam
Reklam

Ertuğrul Sağlam : TFF, doğru ve güzel bir karar alacaktır

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 18 Temmuz’da birçok kulübün gece maçı oynayamayacak olmasını da göz önüne alarak, gelecek sezonun gidişatını da etkilemeyecek doğru ve çok güzel bir karar alacağına inandığını söyledi.

Ertuğrul Sağlam : TFF, doğru ve güzel bir karar alacaktır

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 18 Temmuz’da birçok kulübün gece maçı oynayamayacak olmasını da göz önüne alarak, gelecek sezonun gidişatını da etkilemeyecek doğru ve çok güzel bir karar alacağına inandığını söyledi.

Ertuğrul Sağlam : TFF, doğru ve güzel bir karar alacaktır
20 Haziran 2020 - 17:01

NKANAL
Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ligin gidişatına dair beklentilerini ve gelecek sezonla ilgili düşüncelerini açıkladı. TFF’nin tüm kulüplerden ligin kaderiyle ilgili görüş aldığını ifade eden Sağlam, “Önümüzdeki hafta TFF, kulüplerin bu kararlarını göz önünde bulundurarak liglerin geleceği ile alakalı bir karar verecek. Ben TFF’nin oluşan durum, salgın sürecinin geldiği nokta, federasyonun yayınlamış olduğu sağlık önerileri protokolüne uyup uyamama noktasındaki yeterlilikleri göz önünde alacağını düşünüyorum. 18 Temmuz’da birçok kulübün gece maçı oynayamayacak olmasını da göz önünde bulundurarak, önümüzdeki sezonun gidişatını da etkilemeyecek doğru ve çok güzel bir karar alacağını umuyorum” diye konuştu.

“Bize ‘oynayın’ derlerse çıkıp oynayacağız. Ama ‘oynamayın, Samsunspor şampiyon oldu’ derlerse de çıkıp oynamayacağız. Şampiyonluğumuzu da çok da abartmadan kutlamaya başlayacağız” diyerek sözlerini sürdüren Ertuğrul Sağlam şunları ifade etti:

“O yüzden federasyonumuzun kararını bekliyoruz. Ortada bir belirsizlik var gibi görünse de ben önümüzdeki hafta bu kararın federasyon tarafından alınacağını bekliyorum. Çünkü halen birçok takım belirsizlikten dolayı antrenmanlara başlamadı. Bu süreç içerisinde bu belirsizlik maalesef birçok takımında önümüzdeki sezon ile ilgili planlamasını, organizasyonunu, beklentilerini ve hedeflerini de yönlendiriyor ve olumsuz olarak etkiliyor. Taraftarımız şundan emin olabilir; biz Samsunspor olarak her türlü durum karşısında çalışmalarımızı çok iyi bir şekilde yapıyoruz ve önümüzdeki sene 1’inci ligde oynayacakmış gibi transfer çalışmalarımızı, sezon planlamamızı, kamp programlarımızın hepsini organize etmiş durumdayız. Ben daha önceden ‘Matematiksel olarak iş bitmeden konuşmak çok doğru olmaz’ kelimesini hep defalarca dile getirmiştim. Gelinen nokta itibariyle şunu yapma zorunluluğunu ortaya çıkardı.

18 Temmuz’da biz maç oynamaya başlarsak, yaklaşık 22 Ağustos da sezonu bitiriyoruz. Play-Off’ları oynayacak takımların da 5 Eylül’de ligi bitireceğini düşünürsek, önümüzdeki sezonun planlanmasıyla alakalı ortada gerçekten zaman sıkıntısı oluşuyordu. Bizim ligdeki konumumuz, durumumuz ve avantajımızdan dolayı 1’inci lig çalışmalarımızı daha erken başlatmak durumunda kaldık. Biz önümüzdeki sene 1’inci ligde oynarsak Süper Lige taşıyacak organizasyonumuzu da çok düzgün bir şekilde yapacağız. Bu çalışmalar çok yoğun geçiyor. Bu yoğunluk içerisinde Başkanımız Yüksel Yıldırım, Başkan Yardımcımız Mustafa Erkanat, yöneticimiz Veysel Bilen, Genel Menajerimiz Mustafa Aztopal, Teknik Menajerimiz Yücel Uyar, scout ekibimiz ve teknik kadromuz ile çok uyumlu bir çalışma dönemi geçiriyoruz. Burada emek veren tüm herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Onlarda bu süreçte gerçekten çok fedakar şekilde çalışıyorlar.”

Yeni sezon için 7-8 oyuncu transfer edeceklerini söyleyen Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, “Bizim sezon planlanması içerisinde oyuncu sayımız belli. 3 tane kaleci ve bunlara 1 tane de genç kaleci ekliyoruz. Altyapıdan katılacak oyuncuların da rakamı önemli ama 24-25 kişilik kadro sezonun tamamlanması açısından bizim için yeterli oluyor. Bunların içerisine altyapıdan 4 tane oyuncu bu kadronun içerisinde olabiliyor. O yüzden biz yaklaşık 7-8 tane oyuncu alacağız” ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum