Reklam
Reklam

Ertuğrul Sağlam : İyi futbolla 3 puanı alacağız

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Tarsus İdman Yurdu maçından gerekli dersleri çıkarttık. Pazar günü Afjet Afyonspor karşılaşmasında taraftarımızın da müthiş desteğiyle, iyi mücadele, güzel futbol ve iyi bir sonuçla yolumuza devam etmek için bize gerekli olan 3 puanı alacağımıza inanıyorum” dedi.

Ertuğrul Sağlam : İyi futbolla 3 puanı alacağız

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Tarsus İdman Yurdu maçından gerekli dersleri çıkarttık. Pazar günü Afjet Afyonspor karşılaşmasında taraftarımızın da müthiş desteğiyle, iyi mücadele, güzel futbol ve iyi bir sonuçla yolumuza devam etmek için bize gerekli olan 3 puanı alacağımıza inanıyorum” dedi.

Ertuğrul Sağlam : İyi futbolla 3 puanı alacağız
06 Şubat 2020 - 21:57

NKANAL
Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ve futbolculardan Atabey Çiçek, Nuri Asan Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. İlk olarak deplasmanda 2-1 kazanılan Tarsus İdman Yurdu maçını değerlendiren Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, “Bizim için her maç önemli. Tarsus İdman Yurdu maçı da rakibin durumu, konumu, kalitesi, onların kendi hedefleri, bizim kendi hedefimiz itibariyle önemli bir karşılaşmaydı. Tarsus İdman Yurdu kendi sahasında iyi oynayan ve hem saha avantajını hem de taraftar avantajını kullanan, içerde oynadığı bizden önceki 9 maçın 7’sini kazanmış, kaliteli futbolcuları olan bir ekip. Beklediğimiz gibi de karşımızda bir rakip bulduk. Maça iyi başlamamıza rağmen hemen sonrasını aynı şekilde devam ettiremedik. Dolayısıyla hakemin de yardımıyla gol yedik. Gol yediğimiz son dönemdeki maçlara baktığımızda Yeni Çorumspor deplasmanında ilk golde kendi kendine düşen bir adama verilen penaltı, Tarsus İdman Yurdu maçında çok net bir şekilde Burak Çalık’a yapılan bariz bir faul var. Hatta kırmızı kartlık bir hareket var. Onu görmek istemeyen bir hakem. En az 15 defa pozisyonu izledik. En az 4 metre önünde hakem. Maalesef iyi niyetli bir hakem değildi. Dolayısıyla o pozisyonun devamında golü yedik. Sonrasında oyunda kopmalar oldu. Özellikle geri dönüşlerimizde sıkıntı yaşadık. Birkaç tane daha pozisyon verdik. İlk devre bizim de pozisyonumuz vardı. Ama ikinci yarı daha iyi bir 45 dakika oynadık. Oyuncularımız kendi kalitelerinin ve hedeflerinin farkına vardılar ve önce beraberlik golü daha sonra baskı kurduk, pozisyonlar kurduk. Ardından Ahmethan ile galibiyet golünü bulduk. Sonrasında rakibi eksik yakaladığımız pozisyonlarda maalesef final paslarını değerlendiremediğimizden dolayı farkın açılmasını gerçekleştiremedik. Zor bir deplasmandan zorda olsa 3 puanla ayrılmasını bildik. Hedefimize kayıpsız ilerlemenin de mutluluğunu yaşadık. Maçtan gereken dersleri aldık” diye konuştu.
Pazar günü kendi evimizde oynanacak Afjet Afyonspor maçını da değerlendiren Ertuğrul Sağlam, “Afjet Afyonspor’da ligin iyi takımlarından bir tanesi. Kaliteli oyuncuları var. Zaten maçların bu şekilde üst düzey mücadeleye tanık olmasında çeşitli sebepler var. Bunlar Play-Off’lara katılmak isteyen 5’li bir grup, altında 5 tane daha takımın Play-Off hedefi olduğu için her takım oynadığı karşılaşmayı bir hedef içerisinde oynuyor. Buda bizim için bir avantaj. Her takımın her takımı yenebileceği ya da her takımın her yerde puan kaybedebileceği mücadeleler izliyoruz. Son dönemde bunun avantajlarından faydalandık ve öne geçtik. Dolayısıyla bu durum bizi rahatsız etmeyecek, daha fazla motive edecek. Pazar günü inşallah Afjet Afyonspor karşılaşmasında taraftarımızın da müthiş desteği ile iyi mücadele, güzel futbol ve iyi bir sonuçla yolumuza devam etmek için bize gerekli olan 3 puanı alacağımıza inanıyorum. Tarsus İdman Yurdu maçına farklı bir kadroyla çıktık. Afjet Afyonspor maçına da daha farklı bir kadroyla çıkabiliriz. Değişiklikler olabilir. Aramıza sonradan katılan arkadaşlarımızın fiziksel olarak eksiklikleri var. Onları da takımın düzeyine çıkarmaya çalışıyoruz. Maç oynama durumlarını biraz daha oynayan oyuncuların seviyesine çıkarmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken de bazı riskler ve dezavantajlar da ortaya çıkıyor. Sonuçta bu durumun avantajlarını daha fazla yaşayıp, bunun sıkıntılarından ve dezavantajlarından daha az etkilenmemiz gerekiyor. Bu oyuncularımızın hepsi bizim için değerli. Bunları en iyi ve en verimli şekilde kullanmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.
Sakat oyuncular hakkında da bilgi veren Ertuğrul Sağlam, “Cezalı oyuncumuz yok. Fakat Yalçın Kılınç, Erkam Reşmen ve Oğuz Gürbulak’ın sakatlıkları devam ediyor. Erkam Reşmen yavaş yavaş takımla antrenmanlara başladı. Yalçın Kılınç da iyi durumda o da birkaç gün sonra takımla birlikte antrenmanlara başlayacak. Oğuz Gürbulak ise bir dönem aramızda olamayacak. Erkam Reşmen ve Yalçın Kılınç, Manisa Futbol Kulübü maçına yetişmezler. Erkam ve Yalçın çok uzun süredir beraber oynayan, birbirlerini çok iyi anlayan kişilerdi. Yeni Çorumspor maçından sonra savunmanın merkezinde bir istikrar yakalayamadık. 1-2 maç Veli Çetin ile Burak Yılmaz beraber oynadı. Defansta bu uyumu oluşturmak kolay iş değil. Bazı oyuncular 30 tane maç oynuyor ama halen uyum sorunu yaşayabiliyorlar. O yüzden arkadaşlarımızda o sorunu yaşadılar ama kolay iş değil. 1-2 maç oynayıp da bunların birbirleriyle çok iyi bir uyum içerisinde olmalarını beklemek bence hayalcilik olur. Sarıyer maçından sonra orada bir istikrar yakalayamadık. Son 2 maçta 2 oyuncu üst üste oynadı” dedi.
Kart gören oyuncuları uyardıklarını belirten Ertuğrul Sağlam, “Kart görmemeleri için oyuncularımızı uyarıyoruz. Takımına katkı sağlayacak bir şekilde kart gören arkadaşlarımız bizim başımızın üstünde yeri var. Gereksiz kart gören arkadaşları da uyarıyoruz. Gerekirse de ceza da veriyoruz. Eğer takıma katkı sağlayacak şekilde ikili mücadeleden dolayı kart görüyorsa onda söylenecek bir şey yok. Ama onda da oyuncularımız dikkat edecektir” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum