Reklam
Reklam

Cumhur İttifakı il başkanlarından Uzunlar tepkisi

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Hasan Uzunlar’ın sosyal medyadaki açıklamalarına hem kendi partisinden hem de MHP’den tepki geldi.

Cumhur İttifakı il başkanlarından Uzunlar tepkisi

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Hasan Uzunlar’ın sosyal medyadaki açıklamalarına hem kendi partisinden hem de MHP’den tepki geldi.

Cumhur İttifakı il başkanlarından Uzunlar tepkisi
21 Aralık 2019 - 19:03

AK Parti Meclis Üyesi Hasan Uzunlar'ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ülke bekası için oluşturduğu 'Cumhur İttifakı'nı yaralayıcı paylaşımları tepkilere neden oldu. AK Parti İlkadım Belediye Meclis Üyesi ve Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği ile Encümen Üyeliği görevleri ve Samsun Büyükşehir Belediyesindeki birçok iştiraklerde yönetim kurulu üyesi olan Hasan Uzunlar’ın kendi sosyal medya hesabından yaptığı ve “Her zaman söylerim…” diyerek başlayan iletideki “MHP’den ayrılan Müslüman kesim…” ifadelerine sert tepkiler geldi. MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Uzunlar’ın bu paylaşımına şu sözlerle yanıt verdi:

MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak
“MHP içerisindeki Müslümanların ayrılarak başka bir yere sistematik olarak gitmiş gibi net bir ifadede bulunarak ‘Müslüman olanlar gitti…’ sadece ‘Milliyetçi kesim MHP’de kaldı..’ anlamı çıkan bir açıklamayı Milliyetçi Hareket Partisi olarak kabul etmemiz mümkün değildir. Milliyetçi, Ülkücü camia açısından asla kabul edemeyeceğimiz ve camiada infial yaratan bu açıklama net bir ifade ile hadsizliktir. Kişinin şahsi görüşlerini, bağlı olduğu parti disipline ve ittifak ruhuna uymayacak şekilde net ifadeler ile kastı aşan bu açıklama Milliyetçi Ülkücü Hareketi derinden yaralamıştır. Bu tarz kişisel ve kastı aşan net ifadeler ile yoruma mahal bırakmayacak hakaret ve ithamlarla dolu bu ve bunun gibi açıklamaların ne Samsun yerelinde ne de ülke genelinde Cumhur İttifakına zarar vermesine asla izin vermeyeceğiz. Daha önceden de dile getirdiğimiz gibi Cumhur İttifakı çıkara, al-ver sürecine dayalı bir ittifak olmadığı gibi masa başında kurulan bir ittifak da değildir. İttifakımızın duruşu ve temeli sağlamdır, iradesi, mayası, hamuru, ahlakı sağlamdır, hedefleri sarsılmaz seviyede yüksektir. Bizlere de düşen görev ise bu sağlam zemini genişletmek ve ‘beka’ diyerek çıktığımız bu yolda seviyeyi yüksek tutmaktır. Bu sebeple seviyesi düşük bu tarz açıklama ve beyanları Milliyetçi Ülkücü camia olarak kabul etmek mümkün olmadığı gibi ne amaca hizmet ettiğini anlayamadığımız bu kişisel açıklamanın da ittifak gibi temeli yüce Türk Milletinin bağrında atılmış Cumhur İttifakına en ufak bir yara vermesine izin vermeyiz.”

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu
AK Parti’den de Hasan Uzunlar’ın paylaşımına aynı sertlikte cevap verildi. İl Başkanı Ersan Aksu, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
“Partimizde Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunan Hasan Uzunlar’ın bugün itibarıyla basında ve sosyal medyada yer alan tartışma ve yorumlara sebep olan paylaşımını tasvip etmemiz mümkün değildir. Bu kabil beyan ve ifadeler partimizin tutum ve görüşünü kesinlikle yansıtmamaktadır. Diğer taraftan ilgili kişi, sosyal medya hesabından ifadelerin kendisine ait olmadığını, sosyal medyada yer alan tartışmadaki ‘bir yorumu’ alıntı olarak paylaştığını beyanla, yanlış anlaşılmalara sebep olmaktan ötürü MHP ve kamuoyundan özür dilemiştir. Bugüne kadar ifade ettiğimiz üzere; AK Partimiz ile Milliyetçi Hareket Partisinin ‘Cumhur İttifakı’ anlayışı vatanımızın ve milletimizin bekasını ve yüceltilmesini esas alan son derece sağlam temellere dayanmaktadır. Bu itibarla ‘Cumhur İttifakı’ İl Başkanları olarak bu zamana kadar olduğu gibi aynı anlayış ve sorumluluk içerisinde bulunduğumuzu kamuoyuyla saygıyla paylaşırım.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum