Reklam
Reklam

City Mall AVM'nin ortağı belediye başkanının eşi

Hedef Halk Gazetesi'nin bugün (08 Aralık 2019) manşetinden verdiği haberde; Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin bazı bölümlerinin kaçak olduğu için yıkılacağını söylediği City Mall AVM'nin şirket ortaklardan birinin eşi Avukat Gülay Deveci'nin olduğu ortaya çıktı.

City Mall AVM'nin ortağı belediye başkanının eşi

Hedef Halk Gazetesi'nin bugün (08 Aralık 2019) manşetinden verdiği haberde; Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin bazı bölümlerinin kaçak olduğu için yıkılacağını söylediği City Mall AVM'nin şirket ortaklardan birinin eşi Avukat Gülay Deveci'nin olduğu ortaya çıktı.

City Mall AVM'nin ortağı belediye başkanının eşi
08 Aralık 2019 - 10:09

Hedef Halk Gazetesi'nin haberi şöyle:
Samsun'da hizmete açılmadan davalarla gündeme gelen Atakum'a inşa edilen City Mall AVM ile ilgili sürpriz bir gelişme yaşandı. AVM'nin bu haliyle açılamayacağı ve kaçak bölümlerin yıkılacağını daha önce açıklayan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin eşi Avukat Gülay Deveci, AVM'yi işletmek üzere kurulan şirketin kurucusu çıktı. AVM ile ilgili Mimarlar Odası'nın açtığı davada ruhsat iptali yönünde mahkeme kararı da bulunurken, şirketin kuruluş amacında, kurucuların her türlü işleme yetkisinin olduğu belirtildi. Ticaret Sicil Gazetesi'nde 10 Haziran 2019 tarihinde yayımlanan duyuruda, şirketin sermayesinin 10 bin lira, süresinin ise sınırsız olduğu belirtildi.

MAHKEME OFİS VE İŞYERİ RUHSATINI İPTAL ETTİ
Samsun'un Atakm İlçesi'nde kültür alanı Büyükşehir Belediye Meclisi'nde alınan kararla ticaret alanına çevrilerek inşa edilen City Mall Alışveriş Merkezi ile ilgili en son Mimarlar Odası'nın açtığı davada, Samsun 2.İdare Mahkemesi, AVM'nin ruhsatını iptal etmişti. Mahkeme verdiği kararla Atakum BElediesi tarafından 20 Temmz 2018 tarihinde AVM'ye verilen ofis ve işyeri ruhsatının yürütmesini durdurdu. Alışveriş merkezi ruhsat verme yetkisi Büyükşehir Belediyesi'nde bulunurken, mahkeme ilçe belediyesi tarafından verilen ofis ve işyeri ruhsatını iptal etti. Söz konusu bölgeyi de ilgilendiren İmar REvizyon Planı'nın bir bölümü de mahkeme kararı ile daha önce iptal edilirken, City Mall AVM'nin kuruluşunun yapıldığı Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi ortaya çıktı.

ŞİRKETİN SERMAYESİ 10 BİN LİRA
City Mall Alışveriş MErkezi Yönetim Danışmanlık Ticaret Limited Şirketi adı altında Ticaret Sicil Gazetesi'nde 10 Haziran 2019 sayılı nüshasında yayımlanan duyuruda, sürpriz kurucu ismi yer aldı. Kurucular işadamı Abdulvahap Çelik ve Yunus Emre Çelik olarak sıralanırken, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin eşi Avukat Gülay DEveci'nin ismi de yayımlanan nüshada kurucu olarak yer aldı. Kurucular şirket künyesinde aynı zamanda müdür olarak ünvan aldı.
ŞİRKETİN AMACI
Şirketin kuruluş amacında kurucuların ne gibi yetkilere ve hangi işlemleri yapabilecekleri belirtildi. Kurucuların mülk sahiplerinin haklarının uygun şekilde dağıtılması, bakım onarım yönetim ve işletim faaliyetini üstlenmek, alışveriş merkezinde bulunan bölümlerin kiralanması için gerekli görüymeleri yapmak, kira sözleşmelerini imzalamak, kira gelirlerini tahsil etmek ve bu sözleşmelerin uygulanması ile ilgili işlemleri yapmak, ortaklar adına her türlü binanın ve binalandaki bağımsız bölümlerin yönetimini ve kiralanmasını üstlenmek, bu konuda danışmanlık yapma, her türlü ürüne ve hizmete yönelik tanzim ve teşhir hizmetleri sunmak gibi görevleri yapabilecekmeri belirtildi.
BAŞKAN DEVECİ'NİN ARAZİSİ ÇıkMIŞTI
Öte yandan, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, yerel seçimler öncesinde verdiği mal beyanında City Mall AVM'nin bulunduğu Atakum İlçesi 8425 ada 9 nolu parsel üzerinde arazisi olduğu ortaya çıkmıştı. DEvici daha sonraki süreçte AVM yerleşkesi içerisinde kaçak yapıldığı öne sürülen yapıyı yıkacağını söylemiş, işadamı Çelik ise yapının kayıtlı olduğunu yapı kayıt belgesi aldıklarını açıklamıştı. Başkan DEveci son açıklamasında ise AVM'nin bu haliyle açılamayacağını duyurmuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum